30 dni na zwrot

Wysyłka do Paczkomatu w 24h

Darmowa dostawa od 200 zł

Plan na idealny Dzień Dziecka!

10-05-2021

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami! W ten jeden wyjątkowy dzień w roku wszystkie dziecięce marzenia powinny się spełnić. Nie masz pomysłu na atrakcje z okazji tego wyjątkowego dnia? Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas i rozrywkę właśnie w Dzień Dziecka? Oto krótki plan na Dzień Dziecka, który da mnóstwo radości każdemu dziecku! Na podstawie odpowiedzi dzieciaków z poznańskiego przedszkola, plan Dnia Dziecka przygotowała pedagog Ewelina Jąkalska.

 

From: Pexels

1) Tort czekoladowy i pizza na śniadanie!

W Dniu Dziecka, szczególnie mega śpiochy najchętniej spałyby do południa. Jednak jeśli Dzień Dziecka wypada w środku

tygodnia i musicie wcześniej wstać, to rozpocznijcie świętowanie od ulubionego śniadania! Nawet jeśli Twoje dziecko wymyśli sobie, że chce na śniadanie pizzę lub tort czekoladowy, to raz w roku możecie sobie na to zdecydowanie pozwolić! Oczywiście warto zachować umiar w jedzeniu słodkości i fast foodów, dlatego warto przygotować odpowiednie porcje zanim podasz je dziecku. To pozwoli uniknąć bólu brzucha, ale da energię na resztę ekscytującego dnia.

From: Pexels

2) Bajki lub zabawa podczas śniadania

Dzieci chętnie oglądają bajki podczas jedzenia. Czasami nawet bawią się jedząc posiłek, nie potrafią rozstać się z ulubioną zabawką, choć niekoniecznie spotyka się to z aprobatą rodziców. Powiedz dziecku, że z okazji jego święta - Dnia Dziecka, zrobicie wyjątek od Waszych zwyczajów podczas wspólnych posiłków, usiądźcie razem przed telewizorem, włączcie bajki i cieszcie się chwilą. Jeśli Twoje dziecko koniecznie chce, by podczas posiłku towarzyszył mu ulubiony miś pluszowy, czy ukochana lalka, to pozwól mu na to! Oczywiście w drodze wyjątku. Możesz też dodatkowo uatrakcyjnić porę śniadania i np. dostarczyć na stół płatki wykorzystując do tego wywrotkę z klocków konstrukcyjnych. Nabierać płatki możecie z wykorzystaniem koparki z klocków. Niech ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy!

3) Zabawa, zabawa, zabawa!

Cały wolny czas tego dnia spędźcie oczywiście na zabawie i ulubionych rozrywkach Twojego dziecka. Jeśli wyjście na basen, czy do kina nie jest możliwe, to bawcie się na świeżym powietrzu lub w domu. Z pewnością przydadzą się Wam do tego ulubione zabawki Twojego dziecka.

From: Pexels

Domowe kino dla dzieci i rodziców

Kino możecie zorganizować też w domu. Możecie posadzić na krzesłach lalki, misie pluszowe i figurki superbohaterów, tworząc z nich widzów Waszej domowej sali kinowej. Jeśli macie ochotę wybrać się do kina samochodowego, ustawcie wokół siebie wszystkie autka, resoraki, auta na pilota i zabawkowe ciężarówki jakie ma Twoje dziecko.

Domowy teatrzyk dla dzieci

Jeśli oglądacie ulubioną bajkę, a Twoje dziecko posiada zabawki z bajek, możecie pobawić się w bajkowy teatrzyk i samodzielnie odgrywać scenki z bajki. Bądźcie kreatywni! Weźcie kosmetyki kolorowe np. takie z zabawkowych zestawów do makijażu dla dzieci lub farbki do malowania buzi i sami zamieńcie się w postacie z bajek!

Klocki, lalki, układanki i wojna na poduszki

Układajcie klocki, puzzle, zróbcie wojnę na poduszki, bawcie się lalkami, przygotujcie pokaz mody dla lalek, albo sami wcielcie się w modelki i modeli i zróbcie wielki pokaz mody! Zostańcie youtuberami i influencerami - weźcie smartfona, zróbcie sobie serię śmiesznych zdjęć, wykorzystajcie do tego zabawki, śmieszne stroje karnawałowe, akcesoria, a nawet przedmioty codziennego użytku. Nagrajcie zabawny filmik na którym tańczycie, śpiewacie i wygłupiacie się.

Dzień Dziecka jest tylko raz w roku!

Dzień Dziecka to nie tylko święto dzieci! To dzień w którym dorośli mogą obudzić swoje wewnętrzne dziecko i bawić się w najlepsze, jakby sami byli jeszcze w wieku przedszkolnym lub szkolnym. W końcu Dzień Dziecka jest tylko raz w roku - pozwólcie sobie na nieograniczoną dziecięcą radość 1 czerwca!