30 dni na zwrot

Wysyłka do Paczkomatu w 24h

Darmowa dostawa od 200 zł

3 najlepsze prezenty dla przedszkolaka z okazji Dnia Dziecka

30-04-2021

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to okazja do wyjątkowego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem. Ale to również dzień, którego niemal nieodłącznym elementem są prezenty! Sklepy z zabawkami oferują masę różnych opcji na prezent dla kilkulatka - gry, autka, klocki, lalki, zabawki sportowe, zabawki elektroniczne... Wymieniać można bez końca! Co w takim razie kupić w prezencie dla przedszkolaka z okazji tego wyjątkowego czerwcowego święta? Na jakie zabawki warto zwrócić uwagę ze względu na ich jakość? Które zabawki to te wspierające rozwój dziecka? Na te pytania nurtujące rodziców zna odpowiedź pedagog Ewelina Jąkalska. Oto sprawdzone pomysły na prezent dla przedszkolaka na Dzień Dziecka!

  1. Plastikowe klocki konstrukcyjne

Plastikowe klocki konstrukcyjne to jedne z ulubionych zabawek wszystkich przedszkolaków. Klocki zapewniają dziecku dobrą zabawę, ale jednocześnie wspierają jego rozwój psychiczny i ruchowy. Układanie klocków pobudza kreatywność i spostrzegawczość u dzieci. Pozytywnie wpływa też na koordynację ruchów, motorykę małą, koordynację oko-ręka. Wybierając klocki warto zwrócić uwagę na oznaczenia znajdujące się na opakowaniu produktu. Na opakowaniu klocków powinniśmy znaleźć informację o liczbie elementów w zestawie i grupy wiekowej, dla jakiej dane klocki są odpowiednie. Warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania klocków, by zapewnić dziecku bezpieczną zabawę. Klockami zdecydowanie warto zainteresować się szukając prezentu na Dzień Dziecka.

klocki konstukcyjne dla najmłodszych blocki mubi sklep z zabawkami emalu.pl

Polskie plastikowe klocki konstrukcyjne marki BLOCKI, to zestawy, które projektowane są przy udziale ekspertów do spraw rozwoju dziecka. Dzięki temu zestawy klocków BLOCKÓW dopasowane są do wieku użytkownika i umiejętności jakie dziecko w tym wieku posiada. BLOCKI oferują zestawy klocków dla maluchów i najmłodszych przedszkolaków - zestawy klocków BLOCKI MUBI. W tych zestawach klocki są oczywiście większe, a elementów do ułożenia jest mniej. Dzięki temu zabawa jest bezpieczna, a dziecko może tworzyć budowle z klocków bez pomocy dorosłych. Dla starszych przedszkolaków BLOCKI stworzyły nieco bardziej zaawansowane zestawy z większą liczbą mniejszych elementów. Układanie takich klocków niewątpliwie doskonale wpłynie na umiejętności przedszkolaka, pomagając mu przygotować się do szkolnych wyzwań. Z klockami BLOCKAMI dziecko trenuje cierpliwość, staranność, skupienie i działanie zgodnie z instrukcją. To z pewnością zaowocuje, kiedy dziecko zasiądzie w szkolnej ławce. Dodatkową zaletą klocków marki BLOCKI jest ich kompatybilność z klockami innych producentów, więc dziecko może łączyć je np. z klockami Lego, Cobi czy Playmobil.

Rekomendacja eksperta:

Klocki BLOCKI MyFireBrigade Remiza strażacka - plastikowe klocki konstrukcyjne dla dzieci od 6 roku życia.

Klocki BLOCKI MUBI MyFarm – plastikowe klocki konstrukcyjne dla najmłodszych dzieci, już od 18 miesiąca życia.

Klocki magnetyczne

Klocki magnetyczne to bardzo ciekawa forma układanki, która bez wątpienia spodoba się przedszkolakom. Klocki magnetyczne wymagają precyzji ruchów i logicznego myślenia, co jest dla kilkulatka doskonałym treningiem umysłu i motoryki. Co więcej, klocki magnetyczne nie znudzą się dziecku tak szybko, bo dają możliwość tworzenia różnych konstrukcji – od tych bardzo prostych, do zdecydowanie bardzo zaawansowanych. Układanie klocków magnetycznych to zabawa dla całej rodziny, a więc też okazja do wspólnego spędzania czasu. Z prezentu na Dzień Dziecka w postaci klocków magnetycznych zdecydowanie ucieszą się także indywidualiści.

Rekomendacja eksperta: Klocki magnetyczne, dla dzieci od 3 roku życia.

klocki magnetyczne dla małych dzieci icom poland emalu.pl marka toys4all magnetic

  1. Gry towarzyskie pamięciowe

Gry towarzyskie typu memory to idealna propozycja na prezent dla przedszkolaka. Gry planszowe pamięciowe oczywiście pomagają w treningu zapamiętywania u przedszkolaka, ale także wspierają naukę nowych słówek, kształtów, a nawet uczą liczenia. W zależności od wersji gry memory możemy wybierać spośród zwierzątek, figur geometrycznych, przedmiotów codziennego użytku, czy ulubionych postaci z bajek. Memory to klasyczna gra towarzyska, znana od pokoleń, którą wykorzystuje się także podczas zajęć przedszkolnych. To element edukacji przez naukę, w który dzieci bardzo chętnie się angażują. Memory to także gra ucząca rywalizacji – wygrywa ten, kto wykaże się lepszą spostrzegawczością i pamięcią i zbierze więcej par obrazków! Prezent dla przedszkolaka na Dzień Dziecka powinien być atrakcją dla dziecka, ale też warto by wspomagał rozwój kilkulatka.

Rekomendacja eksperta: Gra pamięciowa Memory dla dzieci od 3 roku życia

gra planszowa pamięciowa towarzyska memory sklep z zabawkami emalu.pl emaly toys memory game